Reklama zewnętrzna

Reklama zewnętrzna
1 vote, 4.00 avg. rating (76% score)

Reklamy, reklamy…

Reklama to niewątpliwie znak naszych czasów i chyba nie ma w tym stwierdzeniu cienia przesady. Jeśli ktoś miałby w tym względzie jakieś wątpliwości, niech tylko rozejrzy się nawet tylko w swoim najbliższym otoczeniu, a chyba szybko przekona się, że tak jest w istocie. Mamy ją dosłownie wszędzie: w internecie, w prasie, w radiu czy w telewizji. Do tego dochodzą jeszcze bardzo popularne gadżety reklamowe oraz reklama zewnętrzna. Warto chwilę zatrzymać się nad tym ostatnim rodzajem reklamy, bo może nie wszyscy wiedzą, o co chodzi. Tak więc reklama zewnętrzna to wszelkiego rodzaju billboardy, szyldy, neony czy nawet roll-upy. Reklama zewnętrzna doskonale sprawdza się w przypadku dużych kampanii promocyjnych czy społecznych. Sugestywne hasła czy obrazy umieszczone na wielkich billboardach robią swoje i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Któż z nas nie pamięta uderzającego obrazu zmaltretowanej kobiety i hasła; „Bo zupa była za słona”? To działa, a właściwie porusza i zmusza do refleksji.
Skoro już jesteśmy przy temacie reklamy, warto uświadomić sobie jeszcze jedną rzecz, a mianowicie, zasady, wg których buduje się każdy komunikat reklamowy. Otóż, chodzi tutaj o tzw. schemat AIDA. Po pierwsze, reklama ma przede wszystkim zwrócić uwagę odbiorcy na konkretny produkt. Po drugie, ma zainteresować nim potencjalnego nabywcę. Po trzecie, powinna wzbudzić w kliencie pragnienie posiadania danej rzeczy. Po czwarte, ma sprawić, że klient po prostu zakupi dany produkt. Oto cała istota każdej reklamy i warto to wiedzieć.

Posted by:

admin

Related articles

Tagi: endoskop laryngologiczny sinutronic, Usuwanie owłosienia żary, Fotodepilacja Żary, rozstępy biceps, biceps 34cm, orienteering miejski na imprezę integracyjną, złomowanie auta tarnobrzeg, kubota l3200 cena, Fotoodmładzanie żary, blog początkującego elektronika, bcaa katowice sklep

Back to Top